A bőrradír az első lépés a bőrápolási protokollban, de a legfontosabb is. A legegyszerűbb módja az, hogy olyan alapanyagokból készítjük el, amit a konyhánkban megtalálunk. Egyszerű, nem? :)
Először itt van öt ok, hogy miért is kell bőrradírt alkalmazni:
1. Eltávolítja az elhalt sejteket
2. Láthatóan fényesebbé teszi a bőrt;
3. Javítja a keringést, megakadályozva a narancsbőr kialakulását;
4. Lehetővé teszi az ápolószerek jobb bejutását a bőrbe;
5. Egységes, intenzívebb barnulást biztosít.
1. Természetes kávéradír
A kávé koffeint tartalmaz, amely kitágítja az ereket, serkenti a keringést és csökkenti a vízvisszatartást, ezért ajánlott a cellulitisz ellen is.
A megfelelő hámlasztás érdekében adjunk hozzá barna cukrot, olívaolajat vagy kókuszolajat és mézet. A barna cukor enyhe hámlasztási tényező, a méz táplálja a bőrt és az olaj biztosítja a megfelelő hidratálást.
Összetevők:
• 4 kanál kávézacc
• 2 teáskanál barna cukor
• 1 teáskanál méz
• 6 teáskanál olívaolaj / kókuszolaj
2. Természetes bőrradír kukoricadarából
Egyszerűen elkészítheted otthon, nagyon hatékony és selymes lesz tőle a bőröd.
Hozzávalók: • 1 evőkanál méz • 3-4 teáskanál kukoricadara • 2 evőkanál olívaolaj
A bőrradírt körkörös mozdulatokkal vigyük fel a nedves bőrre, ezáltal serkenti a vérkeringést. A bőr hidratálásától eltekintve lágyabbá teszi és eltávolítja az elhalt hámsejteket, segít megelőzni a szőrbenövéseket, különösen akkor ha cukorpasztával történik az epilálás.
Ajánlott, hogy néhány nappal az epilálási időpontunk előtt végezzünk egy gyors bőrradírozást. A cukorpasztás szőrtelenítés is hámlasztást, így a két folyamat segítségével könnyen eltávolítható a bőr alá benőtt szőrszál. Figyelem, itt nem a vörös és gyulladt szálakról beszélünk!
Én is készítettem egy kávéradírt itthon, felhordtam a bőrömre, majd másnap cukorpasztával szőrtelenítettem. Az eredmény itt látható.
Mit gondolsz melyik bőrradír a leghatékonyabb? Te melyik szőrtelenítési módot kedveled leginkább?
Commentaires